Mestský hokejový klub Kežmarok o.z. vs. EMPE plus s.r.o.

10:0
(3:0, 2:0, 5:0)
1. kolo, Číslo zápasu 10060 ZŠ Kežmarok 297 divákov

Skvelá atmosféra, výborný štart do sezóny a čisté konto. Nad Čaňou sme jasne zvíťazili

Takmer 600 dní čakali Kežmarčania na to, aby mohli ísť na ligový zápas rytierov. Oplatilo sa a diváci mohli odchádzať zo štadióna spokojní. Videli desať gólov, všetky padli do bránky hostí.

Kežmarčania nastúpili do zápasu s výrazne obmeneným kádrom oproti predminulej sezóne. Rytieri pod vedením trénera Miroslava Škoviru vstúpili do zápasu aktívne a od začiatku sa tlačili do útočného pásma. Tlak sa im vyplatil, po 130 sekundách strelil prvý gól v sezóne Lukáš Olejník. Následne hrali domáci dve presilovky a tú druhú aj využili zásluhou Bednarčíka. Časté vylúčenia trochu Kežmarčanov pribrzdili v útočnej snahe, ale napriek tomu v závere tretiny pridal tretí gól Kolesár.

Úvod prostrednej časti hry sa niesol vo zvýšenej aktivite hostí, ale aj tieto pokusy zneškodnil spoľahlivý brankár Kežmarčanov Just. Po čase prevzali opraty zápasu opäť domáci a bolo len otázkou času, kedy padne štvrtý gól. V polovici duelu sa oň postaral najskúsenejší hráč domácich Jaroslav Jabrocký. Päť minút pred koncom začali hostia hrať presilovku, o minútu neskôr využil ich nepresnosť v rozohrávke Lukáš Olejník a zaznamenal už svoj druhý gól v zápase.

Obraz hry sa nemenil ani začiatkom tretej tretiny. Kežmarčania ju síce začali oslabením, ale už v 45. minúte bolo 6:0 po strele Polomského. Aj napriek častým vylúčeniam v tejto časti hry bolo opäť otázkou času, kedy pridajú domáci aj ďalší gól. A to sa im aj podarilo, keď úplne ovládli záver zápasu. V 55. a v 58. minúte prekonal gólmana hostí Kramár, o minútu neskôr sa pridal Bednarčík a bodku v zápase urobil v oslabení v 60. minúte Ištocy.

Kežmarčania tak do sezóny vstúpili jednoznačnou výhrou 10:0. Najbližšiu sobotu sa predstavia na ľade Rimavskej Soboty a najbližší domáci zápas odohrajú v sobotu, 16. októbra o 17.30 hod. proti HK Sabinov.

MHK Kežmarok – HK Čaňa 10:0 (3:0, 2:0, 5:0)

Góly a asistencie: 3. Olejník L. (Ištocy), 5. Bednarčík (Kramár), 17. Kolesár (Olejník M., Ištocy), 30. Jabrocký (Lapšanský, Olejník L.), 37. Olejník L., 45. Polomský (Krempaský), 55. Kramár (Bednarčík, Huszárik), 58. Kramár (Bednarčík), 59. Bednarčík (Lindeman), 60. Ištocy.

Strely na bránu: 36:24. Vylúčenia: 12:9. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 2:0.

MHK Kežmarok: Just - Kramár, Cvejn, Hodorovič, Pisarčík, Findura, Cvengroš, Kostyšák, Tomeček - Huszárik, Lindeman, Bednarčík, Olejník L., Jabrocký, Lapšanský, Ištocy, Olejník M., Kolesár, Polomský, Krempaský, Pavlov. Tréner: Miroslav Škovira.