S Gelnicou sme sa potrápili, stav je vyrovnaný

Prvý zápas nadstavbovej časti o 5. až 8. miesto začali oba tímy opatrne. Napriek tomu, že striel na brankárov bolo dosť (18:14), gól nepadol napriek prevahe domácich.

Druhá tretina priniesla rovnaký obraz hry, no boli to hostia, ktorí vyšachovali obranu Kežmarčanov a skórovali do odkrytej bránky. Podobná situácia sa odohrala o šesť minút neskôr a hostia viedli už o dva góly. O chvíľu znížil na 1:2 Zavalniuk, ale minútu pred koncom druhej časti hry opäť skórovali hostia – 1:3.

Keď v presilovke v 41. minúte znížil Liubimov, zdalo sa, že Kežmarčania sa ešte môžu vrátiť do zápasu a prinajmenšom vyrovnať. Napriek snahe rytierov a niekoľkým dobrým príležitostiam brankára hostí neprekonali. Naopak, dve minúty pred koncom spečatil víťazstvo Gelničanov Šeliga.

O 5. – 8. miesto, 1. zápas:

MHK Kežmarok – HC Rebellion Gelnica 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

Góly MHK Kežmarok: 35. Zavalniuk (Svitana, Tomeček), 41. Liubimov (Svitana, Pisarčík)

Druhý zápas začali Kežmarčania lepšie. V 2. minúte unikol Garay v 12. minúte Liubimov a Kežmarčania vyhrávali 2:0. V závere tretiny sa hostia vrátili do zápasu a znížili na 2:1.

V polovici druhej tretiny už bolo vyrovnané, keď sa v presilovke presadil Lapšanský. Kežmarčania však stále mali viac z hry, no Justa v bráne Gelnice už neprekonali.

Sľubné šance prichádzali aj v tretej tretine, ale skóre ostávalo nezmenené. Domáci sa však nakoniec predsa len dostali do vedenia, keď sa v 46. minúte v oslabení presadil Huszárik. Gelničania mali o niekoľko minút výhodu trestného strieľania, ktoré však nevyužili. Skóre sa do konca zápasu už nezmenilo, a tak rytieri vyrovnali stav zápasov na 1:1

O 5. – 8. miesto, 2. zápas:

MHK Kežmarok – HC Rebellion Gelnica 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Góly MHK Kežmarok: 2. Garay (Tenkel, Bukovina), 12. Liubimov (Krahulec), 46. Huszárik (Krmenčík, Garay)