Kežmarskí rytieri sa v uplynulej sezóne úspešne popasovali s nástrahami

V predčasne ukončenej hokejovej sezóne 2019/2020 sa v kežmarskom Mestskom hokejovom klube (MHK) udialo niekoľko podstatných zmien.

Jednou z prvých bola stabilizácia Správnej rady klubu, ktorú po voľbe utvorili Peter Hoffman, Rastislav Polák, Marián Prusák, Lorant Paugsch, Daniel Vorobeľ, Ondrej Jankura, Marek Pajonko a riaditeľ klubu František Duda.

V júni odstúpil na vlastnú žiadosť z pozície prezidenta klubu a zároveň z pozície člena Správnej rady Peter Hoffman, ktorý následne zastával pozíciu manažéra mužstva seniorov. Novým prezidentom sa na základe hlasovania Správnej rady stal Rastislav Polák.

Výzvou pre vedenie klubu bolo zabezpečenie kvalitného tréningového procesu, ktorý zastrešovali tréneri František Duda, Martin Bednár, Ľubomír Babura, Nikita Zavaľňiuk, Aleksandr Liubimov, Anton Pešta, Marián Prusák, Marek Pajonko a Daniel Vorobeľ.

Na konci roka 2018 ostalo v tréningovom procese sedem detí. „V súčasnosti je aktívnym prístupom klubu situácia stabilizovaná a vhodnou náborovou stratégiou sa môžeme v jednotlivých ročníkoch pochváliť deväťdesiatimi deviatimi registrovanými hráčmi. V predprípravke máme už ďalších nádejných hráčov čakajúcich na registráciu. Tento proces pokračuje kontinuálne ďalej,“ priblížil situáciu riaditeľ klubu a šéftréner mládeže František Duda.

„V uplynulej sezóne sme do súťaží prihlásili družstvo prípravky tretieho ročníka a družstvo mladších žiakov šiesteho ročníka. Úsmev a radosť detí z hry nás utvrdzuje v tom, že snaha venovať sa im má zmysel. Prvé zápasy mladších žiakov boli ťažké, no v druhej polovici sezóny bolo vidieť veľký progres. Musím podotknúť, že do zápasov nastupovali hráči bez predchádzajúcich hráčskych a zápasových skúseností. V tréningovom procese sme sa zamerali na individuálne zručnosti a výkon,“ doplnil riaditeľ.

Podľa prezidenta klubu Poláka veľkú úlohu zohrali aj organizované akcie pre deti. „Usporiadali sme osem cielene zameraných náborov s vynikajúcou odozvou, návštevu Mikuláša či vianočný zápas, počas ktorého si s nami zahrali hokej aj Ladislav Nagy, Ján Lašák, Martin Cibák, Jozef Stümpel, Jiří Bicek a Radovan Somík. Hokejovú hymnu nám zaspieval Ondrej Kandráč. Na turnaji pre tretiakov sa zúčastnilo päť kvalitných tímov,“ uviedol.

Seniorské družstvo bolo prihlásené do II. hokejovej ligy a pôsobilo vo východnej skupine B. Hlavnú zodpovednosť na seba prevzal manažér mužstva Peter Hoffman. V auguste ešte nebolo jasné, kto za kežmarských rytierov nastúpi, no nakoniec sa podarilo vyskladať kvalitný tím. Spoločne s trénerom Milanom Jankurom a vedúcimi družstva Lorantom Paugschom a Tomášom Uhlárom podávali hráči A-mužstva výborné výkony a konečné piate miesto je dobrým odrazovým mostíkom pred nasledujúcou sezónou.

Aktuálnu situáciu s koronavírusom pozorne sleduje aj vedenie MHK. V súčasnosti je najdôležitejšie ostať zdravý. Kežmarskí malí rytieri napriek situácii trénujú doma individuálne a s trénermi sú v kontakte vďaka sociálnym sieťam. 

„Na záver by sme sa chceli poďakovať vedeniu mesta Kežmarok, našim sponzorom, rodičom, fanklubu a fanúšikom, vedeniu Základnej školy Nižná Brána a ostatným, ktorí nám v tejto sezóne maximálne pomáhali. Veríme, že kežmarskí rytieri sa nevzdajú a budú bojovať aj v nasledujúcej sezóne, ktorá, veríme, sa začne bez problémov,“ uzavrel Polák.