Dokonalý obrat priniesol Kežmarčanom cenné víťazstvo

Kežmarskí rytieri sa v druhom kole druhej hokejovej ligy predstavili na ľade Rimavskej Soboty, tímu, ktorý každú sezónu disponuje silným mužstvom a patrí k favoritom ligy.

Inak tomu nebolo ani v uplynulú sobotu. Domáci od úvodu Kežmarčanov zatlačili a už v tretej minúte po vyšachovaní obrany išli do vedenia. Onedlho hrali rytieri presilovku, tú však nevyužili, a následne mali početnú výhodu domáci. Po polminúte zvýšili na 2:0 a o ďalších 30 sekúnd bolo už 3:0 pre hráčov Rimavskej Soboty. Tréner Kežmarku Miroslav Škovira vzal oddychový čas a ten padol na úrodnú pôdu, keď už o minútu znížil Krupa a dve minúty pred koncom tretiny dal druhý gól hostí Lapšanský.

Strelecká prevaha domácich pokračovala aj naďalej a šance, ktoré si vytvorili zlikvidoval brankár Just. Kežmarčania ustáli dve po sebe idúce vylúčenia na dve minúty a o chvíľu sa tešili z vyrovnania. Prihrávku spoza brány dostal do bránky Kolesár. Hra mala spád na oboch stranách, ale gól v druhej tretine už nepadol.

Záverečnú časť hry začali Kežmarčania v oslabení, následne hrali aj presilovku, ale stav sa nemenil. V 52. minúte to však už neplatilo, Lukáš Olejník prihral Pavlovovi, ktorý poslal Kežmarčanov prvýkrát v zápase do vedenia. Domáci sa snažili vyrovnať, no hostia odolávali. Dve minúty pred koncom mali domáci hokejisti výhodu presilovky, minútu pred koncom odvolali brankára a 15 sekúnd pred koncom išiel na trestnú lavicu ďalší Kežmarčan, no ani krátky úsek hry 6 proti 3 domáci nevyužili na vyrovnanie. Rytieri tak zvládli ťažký zápas v Rimavskej Sobote a po víťazstve 4:3 si pripísali ďalšie víťazstvo.

Kežmarčania sa najbližšie predstavia doma už túto sobotu, 16. októbra o 17.30 hod. privítajú na domácom ľade hráčov HK Sabinov.

HKM Rimavská Sobota - MHK Kežmarok 3:4 (3:2, 0:1, 0:1)

Góly Kežmarku: 13. Krupa (Kolesár, Ištocy), 18. Lapšanský (Olejník L., Pisarčík), 35. Kolesár (Krupa, Cvejn), 52. Pavlov (Olejník L., Lapšanský)

Strely: 42:25. Vylúčenia: 6:7. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.

MHK Kežmarok: Just - Kramár, Cvejn, Findura, Pisarčík, Kostyšák, Tomeček, Harendarčík - Polomský, Lindeman, Bednarčík, Olejník, Pavlov, Lapšanský, Krupa, Ištocy, Kolesár, Svitana, Krempaský, Tenkel. Tréner: Miroslav Škovira.